Dálniční poplatky
Dálniční poplatky, dálnice v Maďarsku a pár dobrých rad

Photo by Andras Kovacs on Unsplash
Na fotce vidíte nejdelší most (viadukt) Maďarska na dálnici M7 v lokalitě Balatonu (Zamárdi-Köröshegy). Délka mostu je 1872 m, ze 16 pilířů nejnižší meří 17,7 m a ten nejvyšší 79,7 m. Těsně u viaduktu se nachází kavárna Völgyhíd Kávézó. Odtud máte vynikající a jedinečný výhled na impozantní most, který je inženýrským mistrovským dílem. Na mostu se zahájil provoz v roce 2007.

Ceny poplatků maďarských dálnic a rychlostních silnic

Platnost do 31.12.2020.

Dobrou zprávou je, že ceny se od roku 2012 nezměnily. Doufáme, že to tak zůstane i v roce 2021.

Kategorie a popis

Týdenní známka | Měsíční  známka

D1

motocykl

1470 Ft | neni dostupné

 

D1

motorové vozidlo do 7 osob a do 3,5 t vč. přívesu

3500 Ft | 4780 Ft

D2

motorové vozidlo více než 7 osob a nad 3,5 t
(sem patří i obytný vůz)

5950 Ft | 9560 Ft

U

přívěs k D2

3500 Ft | 4780 Ft


Týdenní známka: je platná od počáteční doby označené kupujícím a na dalších 9 dnů, celkem na 10 kalendářních dnů, v 10. den do 24. hodiny.
Měsíční známka: platná od počátečního dne označeného kupujícím do 24. hodiny totožného dne (se stejným číslem) následujícího měsíce. Pokud v měsíci ukončení platnosti takový den neexistuje, tak do 24. hodiny posledního dne v měsíci.
Podrobná Příručka ke stažení pro použití E-známky v Maďarsku
Mapa ke stažení maďarských dálnic a silnic
On-line nákup

Dobré a užitečné rady pro motoristy používající maďarské dálnice

  • V Maďarsku je v prodeji pouze virtuální známka. Nákup můžete učinit i z mobilního telefonu nebo na libovolné čerpací stanici (ujistěte se, že je registrační číslo vozidla zadáno správně).
  • Neriskujte, kontroly se provádí i kamerovým systémem stejně jako i rychlost vozidla a pokuta dojde během 14 dnů do všech států Evropské unie.
  • Motorista, který najede omylem bez platné známky na placený úsek dálnice nebo rychlostní silnice má ještě 60 minut na nákup dálniční známky. Pokud tedy bude mít již známku nakoupenou počínaje od najetí na placený úsek během 60 minut, tak nebude pokutován. Opustí-li dřív než 60 minut placený úsek bez platné známky, pokutován však bude.
  • Délka dálnic a rychlostních silnic v Maďarsku je přes 2 000 km, ale výstavba nových úseků však pokračuje. Kvalita těchto silnic je dobrá, ale přinejmenším přijatelná. Dá se tedy říci, že do kteréhokoli koutu Maďarska po husté sítí dálnic se dostanete poměrně rychle. V současné době probíhá rekonstrukce na dálnici M1 (cca 20 km dlouhý úsek) a obchvatu Budapešti (cca 10 km úsek). Na těchto úsecích se občas vyskytují dopravní zácpy, ale to neznamená několik hodinové popojíždění.
  • Majitelé elektromobilů již v Maďarsku najdou dostatek nabíjecích stanic. Síť nabíjecích stanic se rychle rozšiřuje. Je těžké hovořit o cenách, ale pohybují se kolem 100-130 Ft/minutu
    nebo 150 Ft/ kWh. U hotelech kategorii 3 až 5 hvězd tato služba většinou zdarma.