Hunguest Hotel Pelion**** Tapolca

Hotel vlastní wellness centrum včetně léčivého bazénu a je propojen léčivou jeskyní s volným přístupem přímo z hotelové haly!

O hotelu Hunguest Hotel Pelion****

Základní data hotelu:
Adresa: Tapolca, nám. Köztársaság tér 10.
(GPS: 46.88627, 17.44138)
Informační služba česky: +36 30 680 26 26
Skupinová poptávka (nad 21 osob)
Proč doporučujeme tento hotel?

  • hotel vlastní wellness, 2 bazény léčivou vodu, možnost vyplavat ze uvnitř na venek, v létě venkovní bazény i dětský bazén a hřiště,
  • z hotelu přímý vstup do léčivé jeskyni,
  • dětský klub s dohledem na děti,
  • velká plocha na opalování či relaxace.

Pokoje: 228 na čtyřech patrech, 2 výtahy, dvoulůžkové pokoje možná i přistýlka, apartmány, rodinné pokoje a VIP apartmá s vířivkou, bezbariérový pokoj. Všechny pokoje s terasou. Celá budova je klimatizovaná, WiFi dostupný.
Příjezd od 14 hod., odjezd do 10 hod. 
Stravování se nabízí formou bufetu (služby poskytujeme pouze s polopenzí). Kromě toho, čerstvě se připravují například masové pokrmy, palačinky, atd. Kuchyň maďarská a mezinárodní. K dispozici v hale i bar.
Parkování: zdarma na hotelovém parkovišti, (možnost nabíjení elektromobilů a elektrokol včetně uschování).
Rekreační taxa: cca 500 Ft/osoba/noc - platí každá osoba starší 18 let (výjimky nejsou).
Kouření: celý hotel je nekuřácký. Kouření pouze ve vyhrazeném venkovním prostoru.
Domácí zvířata nejsou povolena
Vzdálenost od Rusovcích: 117 km, 1 hod. 25 min. (placená trasa). Více: dálniční poplatky
Platba za služby: přes tento web potvrzené služby v € většinou platíte v hotelu v € nebo platební kartou. V některých případech (špičkový termín, svátky) bude vyžadovaná záloha - platba přímo na hotelový účet.
Dobře vědět o nabídkách:
Ceny vždy závisí na poptávce. Mějte na paměti jedno pravidlo: čím dříve si objednáte, tím lepší cenu získáte. Samozřejmě občas jsou dostupné i akční nabídky za pevnou cenu. O těchto nabídkách Vás budeme informovat na této stránce!  

Poptávka na Hunguest Hotel Pelion

Akční nabídka od Hunguest Hotel Pelion****

Akční nabídky nejsou dostupné.

Obrázková galerie Hunguest Hotel Pelion

Podrobnější informace o hotelových pokojích Hunguest Hotel Pelion a o všem, co může být důležité

Stojí za to vědět, že název města Tapolca poblíž Balatonu je často zaměňován s Miskolc-Tapolca (toto je však letovisko u města Miskolc v severním Maďarsku). Jedno mají společné: na obou místech jsou jeskyně. V Tapolce u Balatonu jsou dvě jeskyně: léčivá jeskyně (propojená s hotelem Pelion) a jeskyně s říčkou. Jeskyně jsou na sobě nezávislí. Naproti tomu v Miskolc-Tapolca jsou lázně prakticky v částečně umělé jeskyni.

O léčivé jeskyni propojené s hotelem Pelion

Podmínky návštěvy, provozní doba
Hosté hotelu Pelion**** mohou jeskyni navštívit zdarma od pondělí do soboty od 17 do 18 hodin. V neděli je jeskyně uzavřena.
Pokud chcete jeskyni navštívit v jinou dobu, musíte zaplatit vstupné. Vstupné činí 1300 HUF/osoba/den.
Provozní doba: pondělí-sobota 13-18 hod.
Indikace:
astmatická onemocnění, bronchitida, alergická onemocnění dýchacích cest. Neexistují žádné známé kontraindikace pobytu v jeskyni. Vchod do jeskyni vede přes hotelovou halu - lehátka a deky v jeskyni jsou k dispozici.
Rozměry a bioklimatické podmínky jeskyně Tapolca
hloubka: 15 m, celková plocha: 1210 m², metr krychlový: 3490 m³, teplota: 14-16°C, relativní vlhkost: 95-99rel%, tlak vzduchu: 750-778 mmHg, O2: 21,5-21,8 obj.%, CO2: 0,1 obj.%, Ca ++: 113,2 mg / l, Mg ++: 3,9 mg / l a Na: 11,95 mg / l

Bazény v hotelu Pelion (každý bazén je k dispozici pro hotelovým hostům)

a.) Termální bazén č.1.: 15 m² (30 m³), hloubka 0,9 m, teplota 31-33°C
b.) Termální bazén č.2.: 15 m² (30 m³), hloubka 0,9 m, teplota 35-37°C
Charakteristika termálních bazénů: termální voda pochází z vlastního vrtu z hloubky 224 metrů. Voda obsahuje vápník, hořčík, hydrogenuhličitan, síran, minerály. Obsah minerálů v termální vodě je obzvláště vysoký: 1128 mg/litr.
c.) Zážitkový bazén: 250 m² (380 m³), hloubka 1,3 m, teplota 30-32°C
d.) Dětský bazén: 4 m² (3 m³), hloubka 0,3 m, teplota 32-34°C
e.) Plovárna: 220 m² (9x25 m), hloubka 1,7 m, teplota 24-26°C
Plovárna v provozu od května do září.

Co ještě nabízí hotel Pelion pro příjemný pobyt?

2 squašové kurty, sauna, solná kabina, parní lázeň, posilovna, tělocvična, minigolf, footgolf, horská dráha pro cross-bike, dopravní hřiště, v létě obří skluzavka, stolní tenis, kulečník, šipky, stolní fotbal, za poplatek manikúra, pedikúra, kadeřnictví, kosmetika a solárium

Dětem přátelský Hunguest Hotel Pelion

O malé děti se se Vám postará klub Pinocchio! Klub Pinocchio čeká na své malé hosty ve větší, slunečně panoramatické místnosti už od roku 2010! Bezplatné hlídání dětí a dětské programy od 3 let jsou poskytovány denně pod dohledem kvalifikovaných učitelů mateřských škol.
Během odpočinku rodičů nebo prarodičů v mateřské škole Pinocchio Club se mohou děti účastnit různých zábavných programů.